15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

USA západ aktívne

Horseshoe Bend - Svetoznámy ohyb rieky Colorado pri Page Aktívnejší z nás zostúpia takmer dolu s výhľadom na rieku Colorado. Bude to jeden z najkrajších pohľ Denver - Nočný život Colorada. Neprežeňte to pred nastávajúcim dňom. Zažiť to však musíte. Ráno pohľad na Mt. Elbert a popri Twin Lakes sa cez Independence Pass dostaneme k Maroon Bells. Príj Las Vegas - Mesto akému vo svete páru niet /uploads/galleries/8379/dsc_0494.jpg Odlet a prílet do Denveru v štáte Colorado. Prenajatou dopravou sa presunieme do Canon City. Zajtra Arches NP - Obdivujte viac ako 2000 oblúkov, ktoré sa v parku nachádzajú Monument Valley - Dozvieme sa viac o živote Navajov Monument Valley - celá krajina prešla do rúk kmeňa Navajo Monument Valley - Staneme sa jeho súčasťou Monument Valley - Miesto chronicky známe z reklamy na cigarety Monument Valley - celá krajina prešla do rúk kmeňa Navajo Antelope canyon - Najkrajšia fotka zájazdu Antelope canyon - tu sa s fotoaparátom nudiť nebudete Podľa počasia si užijeme západ, či východ slnka nad najznámejším oblúkom rieky Colorado - konskou po Bryce canyon - Výhľad na túto panorámu je dychberúci Bryce canyon - chodník Navajov. Prejdete sa po ňom aj Vy? Bryce canyon - jedinečné skalné útvary Bryce canyon - Výhľad na túto panorámu je jedinečný Bryce canyon - Každá skala tu niečo predstavuje Grand canyon -  Vyskúšajte vrtuľník ponad Grand Canyon Los Angeles, Hollywood, domov Universal Studios Grand canyon -  Postavíte sa na okraj? S odvahou to nepreháňajte. Grand kaňon je najväčším kaňonovým systémom a je jeden z najhlbších. Výhľady na Grand kaňon pri západe slnka sú nezabudnuteľné. Las Vegas - mesto kde nájdete mnoho aktivít Las Vegas - Pozrite sa naňho zhora Los Angeles - downtown mesta Anjelov Los Angeles - Svetoznáma radnica, poznáte ju z mnohých filmov Los Angeles, Hollywood - asi najslávnejší nápis na svete Los Angeles, Hollywood - Chodník slávy, nájdite si svoju hviezdu Los Angeles - Koncertná hala Walta Disenyho Los Angeles - Santa Monica a jej slávni záchranári Los Angeles - Západ slnka nad Tichým oceánom
Destinácia: USA
Kód zájazdu: 1033206
Cena od: 3 150 €
Príplatky od: 510 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

28.05.2020 15 dní 3 150 € +510 € odlet: Viedeň letecká
16.07.2020 15 dní 3 550 € +510 € odlet: Viedeň letecká
14.09.2020 15 dní 3 150 € +510 € odlet: Viedeň letecká
29.09.2020 15 dní 3 150 € +510 € odlet: Viedeň letecká
27.05.2021 15 dní 3 150 € +510 € odlet: Viedeň letecká
15.07.2021 15 dní 3 550 € +510 € odlet: Viedeň letecká
14.09.2021 15 dní 3 150 € +510 € odlet: Viedeň letecká
29.09.2021 15 dní 3 150 € +510 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Prežite aktívnu dovolenku v TOP národných parkoch od Denveru po Los Angeles. Zaraftujte si na divokej rieke, kochajte sa výhľadmi v NP Arches, Monument Valley, Antelope Canyon, či Bryce. Rieka Colorado ako na dlani v hĺbke najslávnejšieho kaňonu na svete. Vyhráte v Las Vegas na ďalšiu dovolenku?

1. deň:
Odlet a prílet do Denveru v štáte Colorado. Prenajatou dopravou sa presunieme do Canon City. Zajtra nás čaká nezabudnuteľný rafting na rieke Arkansas v nádhernom kaňone.

2. deň:
Dostaneme neoprény, vesty, základné školenie a začíname pádlovať okolo bývalých baníckych šiacht na zlato. Prúd vody nás unáša rýchlo a za chvíľu sa už pohupujeme na perejách s obtiažnosťou 3 až 4 stupne. Zaručený zážitok pre celú rodinu! Popoludní cez hory do bývalého baníckeho mesta Leadville. Jedno z najvyššie položených miest v USA. Saloon, kovboji a Colorado Rockies.

3. deň:
Ráno pohľad na Mt. Elbert a popri Twin Lakes sa cez Independence Pass dostaneme k Maroon Bells. Príjemná prechádzka a raj pre fotografov. Podvečer presun do Moabu, najatraktívnejšieho turistického centra východného Utahu. Nachádza sa tu množstvo typických amerických reštaurácií a my poznáme i kultúru miestneho stravovania.

4. deň:
Nádherný národný park Arches. Nádherné oblúky, po ktorých je pomenovaný. Zastavíme sa pri balansujúcich kameňoch a množstve ďalších fotogenických miest. Strávime tu celý deň a garantujeme, že z parku budete nadšení. V parku sa budeme presúvať autom, ale často i peši od ľahkých po tažšie vychádzky.

5. deň:
Presunieme sa do národného parku MESA VERDE (UNESCO), ktorý je domovom najväčšieho archeologického objavu v USA. Viac než 636 obydlí vytesaných priamo do skál. Palác Cliff Palace z 13. storočia a história Anasaziov.

6. deň:
Smerujeme do MONUMENT VALLEY, kde nenavštívime len najznámejšie skalné útvary USA, ale vnikneme hlbšie do kultúry indiánskeho kmeňa Navajo, ktorému park patrí. Deti si iste zjednajú u indiánov tomahawk a dospelí fajku mieru. Podľa počasia si užijeme západ, či východ slnka nad najznámejším oblúkom rieky Colorado - konskou podkovou.

7. deň:
ANTELOPE CANYON. Kaňon, ukrytý pod zemou, spojený s povrchom úzkou štrbinou cez ktorú preniká svetlo. Celá oblasť patrí miestnym indiánom, a tak nás budú v kaňone sprevádzať. Poznajú každý kút, každú štrbinu a kameň a ukážu Vám ako všetko odfotiť čo najlepšie. Marble Canyon a ďalšia gýčovka sa nachádza hneď oproti, na druhej strane rieky Colorado pri mestečku Page.

8. deň:
Národný park BRYCE CANYON. Výhľady zhora, ale i prechádzky medzi nádhernými skalnými útvarmi čnejúcimi ako šípy do výšky. Veveričky sa nám budú motať medzi nohami. Toto miesto vyzerá v skutočnosti ešte lepšie ako na fotografiách.

9. deň:
GRAND CANYON a jeho južná časť je čerešničkou na torte našej cesty. Strávime tu celý deň. Aktívnejší z nás zostúpia takmer dolu s výhľadom na rieku Colorado. Bude to jeden z najkrajších pohľadov, aký ste v živote videli. Je to namáhavá túra, ktorú však každý lepšie kondične pripravený klient zvládne. Výhľady pri západe slnka sú nezabudnuteľné.

10. deň:
Fakultatívny hodinový prelet vrtuľníkom nad kaňonom je zážitok na celý život a doporučujeme ho skutočne každému. Presun do Las Vegas - mesta zábavy a hazardných hier. Budete odpočívať na hoteli alebo si večerné mesto parádne užijete? Pozriete si vystúpenie Cirque du Soleil, ktoré sa hrá jedine tu alebo show najväčšieho mága všetkých čias - Davida Copperfielda?

11. deň:
Prehliadka mesta s množstvom atrakcií. Kto bude viac kričať na horskej dráhe? Trúfnete si na bleskový výťah na veži Stratosphere? Alebo si zarobíte v kasíne na ďalšiu dovolenku?

12. deň:
Presun z Las Vegas cez Údolie smrti, najsuchšie, najteplejšie a najnižšie položené miesto Severnej Ameriky do mesta s pôvodným názvom El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo. Bolo založené na konci 17. storočia.

13. deň:
Los Angeles: v centre starej štvrte sa najeme v mexickom štýle. Z Puebla sa prejdeme k starej radnici, ktorá si zahrala v niekoľkých známych filmoch a seriáloch. Prezrieme si stavbu koncertnej haly Walta Disneyho a operu, ktorú riadi Placido Domingo. Na mesto sa pozrieme z nadhľadu z Griffithovho observatória. Okrem výhľadu na široké okolie a centrum L.A. je odtiaľto i krásny záber na známy nápis Hollywood. Samozrejme sa zastavíme i na samotnom Hollywood bulvári. Známe miesta s hviezdami slávnych na chodníku. Odtlačky rúk i nôh pred Graumanovým čínskym divadlom a množstvo postáv preoblečených za Michaela Jacksona, Jasna Sparrowa, alebo Mickey Mousea. Prejdeme cez Beverly Hills až na jednu z najdrahších ulíc sveta - Rodeo Drive. Vyfotíme sa pri známom nápise, prejdeme sa po Rodeo Drive a nahliadneme i do obchodíkov, či neuvidíme niektorú filmovú hviezdu. Z Beverly Hills to už nemáme ďaleko na pláž Santa Monica. Tu končí i Route 66. Neďaleko je promenáda s množstvom reštaurácií a obchodíkov. Vychutnáme si tu záver dňa a dáme si večeru podľa vlastného výberu. Bude to pizza, sushi, alebo steak?

14. deň:
Odlet domov.

15. deň:
Prílet domov

Novinky

Spustenie nového webu

20.5.2011 Pripravili sme pre Vás novú verziu našej webovej stránky, ...

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,54 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,63 HRK
Turecká lira  EUR 7,23 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »