Veľký okruh Slovinskom

Destinácia: Slovinsko
Kód zájazdu: 1081689
Cena od: 389 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

07.07.2020 6 dní 389 € +0 € autobusová
11.08.2020 6 dní 389 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1.deň: Odchod v skorých ranných hodinách z Bratislavy do Viedne (2.nástupné miesto ) . Prejazd Rakúskom okolo Grazu a Klagenfurtu. Okolo obeda príchod do letoviska Bled na brehu jazera , prehliadka malebného kúpeľného strediska v srdci Julských Álp, prechádzka okolo jazera s možnosťou kúpania, vyhliadky na ostrovček uprostred jazera s kostolíkom Nanebovzatia panny Marie a na Bledský hrad. Nenáročná turistika súteskou Vintgar k vodopádom Šum. Ubytovanie v hoteli.


2.deň: Po raňajkách cesta k Bohinjskému jazeru , ktoré sa nachádza pod najvyššími horami Julských Álp . Krátka nenáročná prechádzka k vodopádu rieky Savice. V blízkosti sa nachádza taktiež aj vojenský cintorín . Možnosť výjsť lanovkou na Vogel , odkiaľ sú nadherné panoramatické výhľady na Julské Alpy . Dole je možnosť ísť opäť lanovkou alebo môžete podniknúť stredne náročnú turistiku do dedinky Ribčev Laz (cca 2 hodiny ). Odpočinok pri jazere . Navečer návrat na ubytovanie , nocľah.


3.deň: Po raňajkách odjazd do Kranjskej Gory , najznámejšieho slovinského lyžiarskeho strediska. návšteva susednej Planice so svetoznámymi skokanskými mostíkmi. Pokračovanie tzv. Ruskou cestou do sedla Vršic (1611 m) s krásnymi výhľadmi . Odtiaľ klesanie do malebného údolia rieky Soči. Pokračovanie údolím cez mestečko Kobarid s múzeum sočskej fronty a kostolom sv. Antona. Mestečko Idrija, ľahký výstup asi 400 metrov do neďalekej rokliny Pasica, kde je ukrytá dochovaná nemocnica z druhej svetovej vojny . Pokračovanie do mesta Postojna , ubytovanie v hoteli.


4.deň: Po raňajkách návšteva svetoznámej Postojanskej jaskyne - jednej z najväčších jaskenných systémov na svete , dlhého 20 km. Trasa prístupná verejnosti je dlhá zhruba 5 kilometrov a obsahuje to najkrajšie , čo môžete vidieť. Súčasťou prehliadky je aj jazda elektrickým vláčikom do osvetlených domov. Neďaleko jaskyne sa nachádza stredoveký Predjamský hrad , vstavaný do skaly. Potom návšteva obce Lipica , preslávená obec chovom koní . Popoludní prehliadka historického Terstu a ďalej pokračovanie ku krásnemu zámku Miramare. Návrat na ubytovanie a nocľah.


5.deň: Po raňajkách odjazd na slovinské pobrežie Jadranského mora, cestou prehliadka Národného parku Škocjnaskej jamy (UNESCO)- unikátne krasové útvary. Prehliadka prístavu Koper. Popoludní prehliadka storobylého mestečka Piran a možnosť kúpania. Prejazd slovinským letoviskom - Portorož. (poznamka: V Portoroži každoročne usporiadavame pobytové zájazdy).Návrat na ubytovanie,nocľah.


6.deň: Po raňajkách odjazd do slovinského hlavného mesta Lublane. Prechádzka historickým centrom. Promenáda po nábreží rieky Lublanice, Trojmostie, Dračí most, tržnica, katedrála, kláštor Križanke , Lublaňský hrad a ďalšie. Popoludní krátka prehliadka druhého najväčšieho mesta Slovinska Mariboru. Z Mariboru cesta domov cez Rakúsko. Príjazd do Bratislavy okolo 20:00 hod.


Názor CK:
Obľúbený zájazd ! Prejdite si s nami okruh Slovinskom a uvidíte s nami miesta ako : Bled - Bohinj - Postojna - Piran - Portorož - Lublaň - Maribor


Základná cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom, 5 x ubytovanie v 3* hoteli, 5 x raňajky, služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
vstupy, pobytové taxy, komplexné cestovné poistenie , vstup do Postojanskej jaskyne dospelá osoba 28,- eur , študenti 22,- eur , deti od 06-15 rokov 17,- eur . Vstup do Postojanskej jaskyne sa platí pri podpise Zmluvy a objednaní zájazdu . Audiosprievodca cca 3€ sa platí až na mieste.

Poznámky a informácie:
Obľúbený zájazd! Prejdite si s nami okruh Slovinskom a uvidíte s nami miesta ako : Bled - Bohinj - Postojna - Piran - Portorož - Lublaň - Maribor

Novinky

Spustenie nového webu

20.5.2011 Pripravili sme pre Vás novú verziu našej webovej stránky, ...

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,19 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,47 HRK
Turecká lira  EUR 6,66 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »