Od Julských Álp k Jadranskému moru

Destinácia: Slovinsko
Kód zájazdu: 1081690
Cena od: 249 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

22.05.2020 3 dni 249 € +0 € autobusová
18.09.2020 3 dni 249 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:

Program:
1. deň :

V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna/Viedne (2. nástupné miesto). Okolo poludnia príchod do mesta Bled ležiaceho na brehu rovnomenného jazera v srdci Julských Álp . Bled je nádherné kúpeľné letovisko ideálne ako pre letnú, tak pre zimnú dovolenku . Nad mestom sa na skalnom ostrohu týči majestátny Bledský hrad , predtým sídlo biskupov z Brixenu , dnes historické múzeum . Uprostred jazera sa nachádza ostrovček s barokovým kostolíkom Nanebovzatia Panny Márie , ku ktorému sa dá dostať za poplatok loďkou . Celé jazero sa dá obísť - ide o krásnu , nenáročnú , asi hodinovú s možnosťou kúpania v krištáľovo priezračnej vode . Pokračovanie k Bohinjskému jazeru , odkiaľ sú už na dosah štíty horských velikánov , vrátane najvyššej hory Slovinska - mýtmi opradeného Triglavu ( 2 864 m ) . Prechádzka okolo jazera k románskemu kostolíku , prípadne nenáročná turistika k vodopádu Savica . Odchod na ubytovanie v oblasti Ľubľany .


2. deň :

Po raňajkách odchod do mesta Postojna pri ktorom sa nachádza slávna Postojenská jaskyňa ( UNESCO ) , ktorá patrí k najväčším a najfascinujúcejším krasovým systémom na svete - je tvorená celkom 20 kilometrami podzemných chodieb , z ktorých 5 kilometrov tých najkrajších je sprístupnených turistom . Súčasťou prehliadkovej trasy je jazda elektrickým vláčikom jaskyne a objavovanie jednotlivých miestností , ktoré sú veľmi efektne nasvietené . Úplným unikátom je tzv. macarát jaskynný , ktorému Slovinci hovoria človeška ribica - ľudská rybka . Ide o druh mloka , ktorý sa vyskytuje práve len tu . Po prehliadke jaskýň cesta pokračuje k Jadranskému moru do prístavného mesta Koper , ktoré je najdôležitejším slovinským prístavom . V meste sú nápadné pripomienky jeho minulosti - skôr patrilo k Benátskej republike a taliančinu dodnes môžeme počuť na jeho uliciach . Popoludní prehliadka perly slovinského pobrežia - mestečka Piran . Prechádzka malebnými uličkami cez hlavné námestie s pomníkom huslistu Giuseppa Tartiniho - tunajšieho rodáka a autora slávnej Sonáty g moll známej ako Diablov trilok. Pre záujemcov možnosť kúpania na mestskej pláži . Večer návrat na ubytovanie .


3. deň :

Po raňajkách prehliadka hlavného mesta Ľubľany , na ktorého vzhľade sa významne podieľal slávny slovinský architekt Josip Plečnik , okrem iného autor prestavby Pražského hradu a priateľ prvého československého prezidenta TG Masaryka . Prechádzka barokovými uličkami starého mesta plných kaviarní a obchodov , nábrežie rieky Ľublanice , Trojmostie , Dračí most , pestrá mestská tržnica , katedrála , kláštor Krizanke a ďalšie . Popoludní prehliadka druhého najväčšieho slovinského mesta Mariboru - hrad z 15. storočia , nábrežie rieky Drávy , gotická katedrála . V popoludňajších hodinách odchod späť domov. Príchod do Brna/Viedne a následne Bratislavy okolo polnoci.

Základná cena zahŕňa:
doprava luxusným autokarom , 2x ubytovanie v hoteli ( dvojlôžkové izby s príslušenstvom ) , 2x raňajky , služby sprievodcu , poistenie voči insolventnosti CK .

Základná cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie, vstupy, prípadné pobytové taxy, vstupné do jaskyne v Postojna je možné zaplatiť vopred: dospelí 28 € , študenti 22€ , deti od 6 do 15 rokov 17 € (skupina nad 20 osôb),

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Názor CK:
V minulom roku velmi vyhľadávaný zájazd do Slovinska. Okrem iného uvidíte tieto miesta: BLED - BOHINJ - POSTOJNA - KOPER - PIRAN - ĽUBĽANA

Novinky

Spustenie nového webu

20.5.2011 Pripravili sme pre Vás novú verziu našej webovej stránky, ...

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,19 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,47 HRK
Turecká lira  EUR 6,66 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »