Zážitková Viedeň, historická knižnica a cisárske apartmány

Destinácia: Rakúsko, Viedeň, Viedeň (Wien)
Kód zájazdu: 1085509
Cena od: 20,90 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

14.08.2021 1 deň First Minute 20,90 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Spoznajte Viedeň zábavnou a zážitkovou formou, pozrite si veľkolepú knižnicu a honosné cisárske apartmány v Hofburgu. Odchod zo Slovenska v ranných hodinách. Prvou zastávkou bude zážitkové múzeum histórie vo Viedni. Zažijete dobrodružnú cestu do viedenskej histórie. 2000 rokov stará viedenská história ožije pred vašimi očami. Vybavíme vám stretnutie so samotnou Máriou Teréziou, prihovorí sa vám Sissi a dokonca aj samotný cisár Franz Jozef. Prostredníctvom 5 D kina pocestujete do stredovekej Viedne v čase moru a zúčastníte sa na tureckom obliehaní. Na farebnom kolotoči si nielen vypočujete  krásny viedenský valčík, ale čaká na vás ešte ďalšie množstvo zážitkov. Nakoniec sa posadíte do pohodlného vozíka, preskúmate Viedeň zo vzduchu a zažijete fantastický výhľad na palác Hofburg, Schönbrunn, katedrálu Svätého Štefana alebo viedenský Práter, ktoré nikde inde neexistujú. Po návšteve múzea sa zastavíte pri Hofburgu, kde budete mať možnosť prehliadnuť si honosné cisárske apartmány – komnaty cisára Františka Jozefa, ale aj apartmány cisárovnej Sissi, jedálenskú sálu, kde sa prestieralo len pre najvýznajmnejšie rodinné večere. Zhliadnete aj telocvičňu a hrazdu, kde cisárovná Sissi vytrvalo cvičila. Individuálne voľno na obed, prípadne voľný program. Neskôr sa pozriete do rakúskej národnej knižnice, ktorá sa považuje za skutočný klenot. Ak uvidíte túto krásu, tak sa vám takmer zatají dych. Prepychová sála knižnice patrí k jedným z najkrajších barokových sál na svete. Je zdobená mohutnými stĺpmi, sochami a samozrejme množstvom kníh. Nachádza sa tu takmer 3 milióny spisov. V prípade, že nemáte záujem navštíviť všetky uvedené atrakcie v programe, môžete si spraviť individuálny program už skôr. Odchod z Viedne na Slovensko približne o 17:30 hod..

Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
služby overeného sprievodcu CK
prehliadku historickej časti Viedne
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka 5 € /osoba  ( môžete si  prednostne vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...).
nástupné miesta a príplatky: 
Nitra - 5 € (garantovaný zvoz)
Sereď  - 5 € (garantovaný zvoz)
Trnava - 5 € (garantovaný zvoz)
Bratislava - 0 €
Všetky nástupné miesta budú realizované.
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 € / osoba / deň 
knižnica - 6 € / osoba ( po skupinovej zľave )
cisárske apartmány - 13,90  € / dospelá osoba, 8,20 € / deti 6-18 rokov, 12,90 € / študenti od 19-25 rokov
zážitkové múzeum Viedne - 16,50 € / osoba ( po skupinovej zľave ), 15,50 € / deti od 5-14 rokov
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov, nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Viedeň

Novinky

Spustenie nového webu

20.5.2011 Pripravili sme pre Vás novú verziu našej webovej stránky, ...

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,19 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,55 HRK
Turecká lira  EUR 9,05 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »