Zanzibar - poznávanie afrického raja

Destinácia: Tanzánia (Zanzibar), Zanzibar
Kód zájazdu: 1105322
Cena od: 1 930,16 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

13.10.2021 10 dní Last Minute 1 930,16 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
11 resp. 10 - dňový letecký zájazd.

Perex:
Na úžasnom ostrove Zanzibar, v Indickom oceáne, vás privítame miestnym welcome drinkom, čerstým kokosom. S nami zažijete jedinečný západ Slnka na dhow lodičkách v Nugwi, pečenie palaciniek na miestnom trhu v hlavnom meste Stone Town a nezabudnuteľný výlet na ostrov Memba.

Program:

1.-2. deň:
1. - 2. deň: Odlet z Viedne na čarovný Zanzibar. Ubytovanie v plážovom rezorte. Čaká nás prvá prechádzka po nádhernej pláži, vynikajúce domáce jedlo, či skutočne dych berúci západ slnka.


3. deň:
Dnes sa presunieme do Kamenného mesta (UNESCO). Na mieste, kde sa mimochodom 5. septembra 1946 narodil svetoznámy Freddie Mercury, určite navštívime aj krásnu katedrálu Sv. Jozefa, ktorú postavili francúzski misionári a miestni stavitelia v románskom slohu. Nevynecháme ani starú pevnosť na pobreží, ktorá tu stojí už viac než 300 rokov. Neskôr sa preplavíme na Prison Island. Pochmúrna história ostrova, ktorý bol najprv domovom pre otrokov a neskôr pre chorých obyvateľov je už dávno preč a teraz predstavuje domov pre nádherné veľké korytnačky. Návrat do rezortu.

4. deň:
Dnešný deň nás čaká opäť skvelý celodenný poznávací program. Vydáme sa preskúmať nádhernú prírodnú rezerváciu Jozani. Hneď pri vstupe nás očarí krásny mahagónový les. Počas prehliadky budeme môcť pozorovať rôzne druhy vtáctva, ale hlavne vzácny endemit, Guerézu červenú zanzibarskú. Čaká nás tradičný Svahilský obed a zastávka na koreninových a ovocných plantážach. Návrat do rezortu.   

5.-10/11 deň:
5. - 10/11. deň: Tieto dni si doprajeme jedinečný relax, prechádzky a oddych na krásnych piesočnatých plážach, vynikajúce jedlo, exotické ovocie, či osviežujúce miešané drinky v skvelom plážovom rezorte. Poobede odlet do Viedne.  Ubytovanie:
4* hotel.

Stravovanie:
Poplenzia, resp. All Inclusive počas jarných termínov.


Doprava:
Letecká.

Celková cena zahŕňa:

Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. 8/7 x ubytovanie v 4* plážovom rezorte s polpenziou resp. all inclusive počas jarných termínov. Obed počas celodenného výletu. Vstupy uvedené v programe. Celodenný výlet do rezervácie Jozani a na koreninové plantáže. Celodenný výlet do Stone Townu a na Prison Island. Všetky miestne transfery. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: pobytovú taxu cca 10 USD (platí sa v hoteli), Vstupné víza Tanzánia 50 USD (platí sa pri vstupe).   Príplatok za jednolôžkovú izbu 348 EUR resp. 538 EUR počas silvestrovského termínu a októbrového termínu. Cestovné poistenie.

Novinky

Spustenie nového webu

20.5.2011 Pripravili sme pre Vás novú verziu našej webovej stránky, ...

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,28 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 9,97 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »