Víkend Pri Balatone

7I8HUB07;ostatne
Destinácia: Maďarsko
Kód zájazdu: 1105393
Cena od: 154,80 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

11.06.2021 3 dni First Minute 154,80 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
3-dňový autokarový zájazd

Perex:
Tri dni strávené pri "maďarskom mori". Mestá ako Herend, Keszthely a Tihany Vás presvedčia o tom, že sa oplatí navštíviť aj iné lokality Maďarska, nielen Budapešť. Čaká nás kombinácia krásnej prírody, príjemných mestečiek s "prímorskou" atmosférou a krásnych architektonických pamiatok.

Program:


1. deň:
Odchod z Bratislavy v ranných hodinách (cca o 08:00 h). Na vrchu Pannonhalma nás čaká benediktínske opátstvo, odkiaľ pokračujeme až k Veszprému, do menšieho mesta Herend. Tu sa nachádza najstaršia stále fungujúca porcelánová manufaktúra na svete. Prehliadka múzea, ukážka výroby a následne šálka čaju/kávy z pravého herendského porcelánu - čo viac si priať? Odtiaľ budeme smerovať už priamo k Balatonu. Tu si budeme môcť vychutnať oddych, kúpanie či pohodovú prechádzku mestom. Ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň:
Dnešný deň začneme presunom do mestečka Keszthely. Práve tu sa totižto nachádza jeden z najkrajších a najväčších zámkov Maďarska. Pompézny neobarokový zámocký komplex Helikon. Po prehliadke si doprajeme aj prechádzku krásnym anglickým parkom a pokocháme sa farebnosťou francúzskej záhrady. Dokonalý relax zažijeme v kúpeľoch Hévíz. Unikátne liečivé jazero, ktoré je vyhrievané geotermálnou energiou bude skutočným zážitkom. V kúpeľnom mestečku Tapolca sa ponoríme do jaskýň, konkrétne do nádhernej jazernej jaskyne. Súčasťou jej prehliadky je aj možnosť člnkovať v takmer metrovej, krištáľovo priezračnej vode. Na záver dňa nás čaká degustácia vynikajúceho vína. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera. 

3. deň:
Dnes nás čaká presun do Provensálska. Nie však do toho vo Francúzku, ale do malebnej dediny Tihany, kde si spravíme sladkú prestávku v marcipánovom minimúzeu. Panoramatické výhľady na Balaton a prechádzka najstarším opátstvom v krajine nám uzavrú náš program a poobede nás čaká presun naspäť do Bratislavy. Príchod na Slovensko vo večerných hodinách.


Ubytovanie:
2x ubytovanie v 3* hoteli

Stravovanie:
2x raňajky, možnosť doplatiť si večere


Poznámka:
Zmena programu vyhradená.

Doprava:
Autokarová

Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 50 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, za 2 večere 38 EUR, vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

Novinky

Spustenie nového webu

20.5.2011 Pripravili sme pre Vás novú verziu našej webovej stránky, ...

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,19 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 8,95 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »