15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Divoký Západ / Western Marvels

Destinácia: USA
Kód zájazdu: 827807
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Začiatok a koniec:

Los Angeles

 

Dĺžka:

13 dní / 12 nocí

 

Nástup:

Denne od 01.04.2019 - 31.03.2020

 

Cena zahŕňa:

•           Ubytovanie na 12 nocí v 2 typoch hotelov vrátane miestnych taxi a poplatkov

•           Sprievodca jednotlivými atrakciami (elektronická verzia)

 

Cena nezahŕňa:    

•           Letenky (na vyžiadanie za príplatok podľa aktuálnej cenovej ponuky leteckých spoločností)       

•           Prenájom auta

•           Cestné mýto

•           Poplatky za parkovisko

•           Vstupné do/na atrakcie ktoré nie sú predplatené v programe

•           Poplatky za národné parky

 

Cena od:

906,- Eur za osobu pri minimálnej obsadenosti dve osoby v trojlôžkovej izbe

 

Prehľad programu:

Los Angeles | Pacifické pobrežie| Vinná cesta| Monterey | San Francisco | Yosemite NP | Sequoia NP Las Vegas | Zion NP | Bryce Canyon NP | Lake Powell | Grand Canyon NP | Sedona | Palm Springs

 

Self-drive ponuky sú flexibilné v nasledujúcich bodoch:

•           Doplnkové noci môžu byť pridané len do existujúcich miest prespania a hotelov.

•           Vybrané hotely môžu byť nahradené inými hotelmi ak patria do tej istej siete hotelov.

•           Precenenie možno urobiť len do času potvrdenia rezervácie = do zaplatenia.

 

Deti a Maximálne obsadenie:

•           Detské ceny platia pre vekové skupiny do 16 rokov pri využití existujúcich postelí.

•           Maximálne obsadenie sú 4 osoby/izba (dospelí, dospelí s deťmi) pri využití existujúcich postelí.

 

DENNÝ ITINERÁR

 

Deň 01: Príchod do Los Angeles, CA

Príchod na medzinárodné letisko v Los Angeles (LAX) a presun do hotela. Cestou si môžete všimnúť svetoznámy nápis Hollywood, ktorý sa vznáša nad touto rušnou metropolou a ktorý ju označuje ako epicentrum pre všetky formy zábavy. Hollywood Hills týčiace sa nad mestom sú domovom celebrít a filmy tu natočené sa stali legendami.

Ubytovanie:

(STD) Holiday Inn Express & Suites Los Angeles Airport alebo podobný (1 noc) 

(SUP) Hilton Los Angeles Airport alebo podobný (1 noc) 

 

Deň 02: Los Angeles – Santa Barbara – Santa Maria, CA (159 ml/ 254 km)

Ráno opustite Los Angeles a vyrazíte do mesta Santa Barbara, klenotu na krásnom pobreží Tichého oceánu. Nedotknuteľná mestskou klímou dáva možnosť výskytu množstvu prírodných zaujímavosti. Prejdite sa botanickou záhradou zobrazujúcou ohromujúcu flóru alebo si spravte výlet malebným náučným chodníkom v národných lesoch Los Padres (Los Padres National Forest). Všetky pláže majú svoj vlastný pôvab. Východná pláž priťahuje mladých ľudí, zatiaľ čo rybárčenie a pozorovanie veľrýb je obľúbené na pláži Arroyo Burro. Milovníci umenia si môžu vychutnať vybrané kolekcie v Múzeu umenia. Čerstvé morské plody možno do sýtosti ochutnať v mnohých reštauráciách pozdĺž Stearn Wharf. Na záver odporúčame navštíviť kláštor San Luis Obispo s jeho dych berúcou starou architektúrou a krásnymi pestovanými záhradami. Cesta nakoniec pokračuje do oblasti Santa Maria, kde Vás čaká oddych a prenocovanie vo vybranom hoteli.

Ubytovanie:

(STD) Candlewood Suites alebo podobný (1 noc) 

(SUP) Marriott Fairfield Inn & Suites alebo podobný (1 noc) 

 

Deň 03: Santa maria - San Simeon - Monterey - San Francisco, CA (284 ml/ 454km)

Opustite Santa Mariu a luxusnou jazdou po pobreží Tichého oceánu sa vydáte smerom k Montery. Cestou vykonajte rýchlu zastávku v San Simeon, domove zámku Hearst. Zámok sa skladá zo 165 izieb, ktoré zahrňa najmä hlavná budova so 115 izbami a tri domčeky pre hostí. Toto nádherné sídlo sa nachádza na 127 akroch pozemku a je pozostalosťou po vydavateľovi novín Williamovi Randolphovi Hearstovi. Pokračujte do Monterey, remeselného mestečka, kde Vás čaká krásne popoludnie. Osídlené bolo v roku 1770 ako jedna z prvých európskych usadlostí na západnom pobreží, pričom mnoho z raných amerických koloniálnych budov stále stojí. Monterey sa neskôr stalo najväčším zdrojom sardiniek na západnej pologuli, kde bol postavený v roku 1900 prvý baliaci závod. V dnešnej dobe sú staré továrne prerobené na unikátne reštaurácie a butiky. Túto oblasť prezývanú aj „Plecháreň“ (Cannery Row) preslávil autor John Steinbeck a dodnes je miestom zábavy vhodným na preskúmanie. Zátoka Monterey je fantastickým miestom na pozorovanie veľrýb a plavby sú ponúkané miestnymi. Ďalej sa pokračuje 17 míľovou cestou nahor až na pobrežie. Zastavte sa u renomovanej pláže Pebble Beach a môžete obdivovať krásu bohatých sídiel pozdĺž pobrežia. Nakoniec pokračujte jazdou až do San Francisca kde Vás čakajú dve noci.

Ubytovanie:

(STD) Comfort Inn by the Bay alebo podobný (2 noci) 

(SUP) Holiday Inn Fisherman’s Wharf alebo podobný (2 noci) 


Deň 04: San Francisco, CA

Dnes máte možnosť si užiť veľa pamiatok a zvukov San Francisca. Odporúčame zviezť sa lanovkou z Fisherman Wharf pre nákupy, dobré jedlo a zábavu. Ďalším veľkým lákadlom je Alcatraz, malý ostrov ležiaci v strede zátoky San Francisco. Ostrov slúžil postupne ako maják, vojenské opevnenie a nakoniec ako federálna väznica až do roku 1963. Strážcovia poskytujú vynikajúce prehliadky popisujúce históriu a legendy, ktoré obklopujú „skalu“. Strávte deň v parku Golden Gate, ktorý ponúka desiatky zábavných atrakcií. Najlepšími pamiatkami sú Conservatory of Flowers a japonská čajová záhrada. Nenechajte si ujsť miestne sídlo stáda byvolov. Dnešný večer sa môžete najesť v jednej z mnohých výrazných štvrtí San Francisca. Od Chinatownu k talianskej Severnej pláži, každá štvrť má vlastnú osobitú kultúru a kuchyňu.

 

Deň 05: San Francisco – Yosemitský národný park – Visalia, CA (326 ml/ 528 km)

Nechajte ruch San Franisca za sebou a choďte do Yosemitského národného parku. Nápadná krása parku sa rozprestiera od údolia Yosemite, ktorého rovnosť ostro kontrastuje s takmer zvislými žulovými stenami. Žulovým skalám, vrátane monolitu El Capitan, Glacier Point a Half Dome kraľujú vodopády, ktoré sa rozprestierajú nad nimi. Údolie Yosemite zahŕňa rozsiahlu vysokohorskú divočinu, rieky, lúky a háje obrích sekvojí. V Yosemitskej dedine môžete zavítať do návštevníckeho centra kde si môžete pozrieť orientačné filmy, publikácie, divadelné programy a výstavy zobrazujúce miestnu históriu prírody, obyvateľstva a ľudskej aktivity. Samonavádzacie chodníky sú všade v okolí. Inde v Yosemitskom parku môžete pozorovať vodopády, navštíviť jazero Mirror a lúku vo východnom údolí a slávny „Tunnel View“ na Wawona tunel. Po návrate na cestu Vás čaká prenocovanie vo Visalia.

Ubytovanie:

(STD) Wyndham Visalia alebo podobný (1 noc)  

(SUP) Marriott Fairfield Inn Visalia alebo podobný (1 noc) 

 

Deň 06: Visalia – Národný park Sequoia – Las Vegas, NV (482 ml/ 771 km)

Dnes pred príchodom do Las Vegas ešte objavíte krásu národného parku Sequoia. Tento park vzdáva hold kráse, rozmanitosti a veľkosti prírody. Obrovské hory, robustné podhoria, hlboké kaňony, obrovské jaskyne a najvyššie stromy sveta robia toto miesto veľmi jedinečným. Národný park sa nachádza na úpätí hôr a na juhu centrálnej časti Sierra Nevada a známym ho robí výskyt najväčších stromov na svete a niektorých najvyšších hôr v USA, vrátane Mt. Whitney s výškou 4.421 m n. m.. V parku navštívte najvyššiu sekvoju , 275 stôp vysokého Generála Shermana, ktorý ma kmeň vážiaci 1.385 ton a obvod takmer 103 stop. Nádherný výhľad Vás čaká z Moro Rock. K dispozícii sú aj prehliadky jaskýň zo sprievodcom a v návštevníckom centre získate mnoho ďalších informácii o histórii parku a možnostiach sezónneho vyžitia.  Pokračujete do Las Vegas, ktorý ma čo ponúknuť každému a kde na Vás čakajú dve noci vo vybranom hoteli. Od nádherných živých vystúpení až po vzrušenie z kasín, Las Vegas žije od rána do rána. Večer Vás čaká prechádzka po Las Vegaskom Bulváre, známom ako „Strip/Pás“, ktorý Vás vtiahne do tohto veľkolepého mesta.

Ubytovanie:

(STD) Mardi gras Hotel & Casino alebo podobný (2 noci) 

(SUP) Tropicana, a Doubletree Hotel alebo podobný (2 noci) 

 

Deň 07: Las Vegas, NV

Dnes máte možnosť preskúmať toto elektrizujúce mesto alebo si môžete vziať jeden z mnohých letov helikoptérou do Grand Canyon pre letmý pohľad na jeden z veľkých prírodných divov sveta. V Las Vegas, každý hotel a kasína má zreteľne odlíšenú tému a všetky ponúkajú úžasné pohľady. Urobte si výlet do hornej časti Stratosphere Tower, najvyššej budovy západne od rieky Mississippi. Vychutnajte si večeru v Top of the World, alebo jednoducho obdivujte výhľad z ochodze. Navštívte niektorý s popredných hotelov ako Caesars Palace, The Venetian a Paris pre luxusné obchody. Večer si nenechajte ujsť predstavenie hracej a svetielkujúcej fontány v hoteli Bellagio. Za použitia dramatickej kombinácie hudby, vody a svetla, hotel Bellagio ponúka nádherné predstavenie každý večer. Pre inú stránku Las Vegas, navštívte Fremont Street. Táto historická ulička má k dispozícii obchody, reštaurácie a kasína. Nad Vami visí obrazovka s nebesami, kde viac ako 12 miliónov svetiel predvádza veľkolepú show.

 

Deň 08: Las Vegas – Národný park Zion – Národný park Bryce Canyon, UT (249 ml/ 398 km)

Zanechajte vzrušenie z Las vegas za sebou a vydajte sa smerom k národnému parku Zion. Privítajú Vás gigantické pieskovcové monolity a započúvate sa do jemného šumenia rieky Virgin. Narrows sú známe úzke kaňony parku Zion. Jedná sa o úzke kamenné štrbiny s farebnými pruhmi spôsobenými rokmi zvetrávania pomocou vody, vetra a erózie. Výsledkom je turistický raj. V parku a pozdĺž rieky existuje celý rad ciest a spevnených chodníkov pre prieskumníkov a turistov všetkých úrovní. Okrem toho je k dispozícii zadarmo kyvadlová doprava po celom parku. Vďaka nej môžete navštíviť aj ostatné významné pamiatky v parku Zion ako Emerald pools, Weeping Rock alebo Angels Landing. V návštevníckom centre dostanete informácie o prehliadkach so sprievodcom a o histórii parku. Na prenocovanie pokračujte k národnému parku Bryce Canyon.

Ubytovanie:

(STD) Bryce View Lodge alebo podobný (1 noc)  

(SUP) Best Western Plus Bryce Canyon alebo podobný (1 noc) 

 

Deň 09: Národný park Bryce Canyon – Jazero Powell – Národný park Grand Canyon, UT (308 ml/ 493 km)

Dnes ráno navštívite národný park Bryce Canyon, ktorý obsahuje množstvo narušených farebných skalných útvarov. Tieto skalné veže sa nazývajú hoodoos. Je to ich jedinečnosť, ktorá robí kaňon Bryce zaujímavým oproti ostatným. Svetlo odrážajúce sa od hoodoos v rôznych denných dobách mení farebnú scénu parku. Z vyhliadky Rainbow point možno za jasného počasia dovidieť do vzdialenosti viac ako 100 míľ. V parku existuje celá rada turistických trás, z ktorých s vyberie naozaj každý. Jazda na koni je ďalším populárnym spôsobom, ako si možno pozrieť park a z vrchu si vychutnať výhľad na jazero Powell, hlboký útvar s morskou vodou obklopený červenými skalnými stenami. Možno budete chcieť navštíviť aj nádherný Dúhový most, najväčší prírodný most na svete. Jeden z prírodných divov sveta bol vytvorený eróziou pieskovcov pomocou tečúcej vody od kopcov Navajo Mountains smerom k rieke Colorado. Na prenocovanie pokračujte smerom ku Grand Canyon.

Ubytovanie:

(STD & SUP) Grand Canyon Lodging* alebo podobné (1 noc)

(* ubytovanie na jednu noc priamo v parku nie je garantované ale je ponúkané v závislosti od dostupnosti, včasná rezervácia je zásadná, v opačnom prípade budú poskytnuté ubytovania v blízkosti parku)

 

Deň 10: Národný park Grand Canyon – Sedona – Phoenix, AZ (220ml / 352 km)

Dnes Vás čaká návšteva Grand Canyonu. Veľkosť a brilantné farby Grand Canyonu z neho robia jeden z prírodných divov sveta. Grand Canyon bol vytesaný prírodnými živlami, vrátane rieky Colorado počas obrovského geologického rozpätia. Oblasť South Rim má množstvo vyhliadkových bodov, ktoré môžu byť dosiahnuté kyvadlovou dopravou. Pozdĺž okraja potom existuje veľa spevnených aj nespevnených chodníkov. Pre vynikajúcu vyhliadku navštívte aj chatu Bright Angel. Chata je kultúrnou pamiatkou a ponúka aj galérie, reštauráciu, exponáty a najmä skvelý výhľad. Neskôr pokračujte do Phoenixu cez Sedonu na prenocovanie. Sedona je známa pre svoje silné umelecké komunity, eklektické obchodíky a galérie a fantastické miesta k jedlu.

Ubytovanie:

(STD) Hospitality Suite Resort alebo podobný (1 noc)  

(SUP) Embassy Suites Phoenix alebo podobný (1 noc) 

 

Deň 11: Phoenix – Palm Springs – Los Angeles, CA (374 ml/ 598 km)

Dnes pocestujete do modernej rekreačnej oblasti Palm Springs, kde datľové palmy rastú na divoko, a prírodné pramene lákajú návštevníkov už roky. Dnes je známe pre jeho golf a luxusný životný štýl, kde si turisti aj celebrity užívajú plno luxusu. Centrálna časť má celý rad reštaurácii, módnych obchodov, historických pamiatok a každoročných festivalov. Pokračujete do Los Angeles, hlavného mesta zábavy Spojených  štátov. Domov slávnych filmových hviezd a neslávneho zásahu do prírody, nápisu Hollywood, toto miesto preteká kultúrou, zábavou a oslavami. Táto veľká metropola má veľa štvrtí s výraznými chuťami a venované komunitám. Urobte si prechádzku pozdĺž chodníka slávy kde si môžete pripomenúť mena slávnych celebrít vytesaných do rúžových hviezd. Počas prechádzky navštívte čínske divadlo Mann, najzachovalejší z filmových palácov z hollywoodskej zlatej éry. Známy je pre otlačky rúk a stôp od viac ako 200 osobností na jeho nádvorí. Nakoniec prejdite Beverly Hills, najznámejšiu štvrť v Spojených štátoch a prezrite si exkluzívne domovy a vily miestnych obyvateľov a možno narazíte aj na celebrity.

Ubytovanie:

(STD) Best Western Plus Dragon Gate alebo podobný (2 noci)  

(SUP) Millennium Biltmore Hotel alebo podobný (2 noci) 

 

Deň 12: Los Angeles, CA

Preskúmajte Mesto anjelov. Navštívte slávny a lesklý Hollywood. Nakúpte na slávnej Rodeo Drive, naobedujte sa vo Venice Beach, kde nájdete slávnu Muscle Beach a v neposlednej rade sa zastavte na slávnom móle Santa Monica, kedysi známom ako „cieľová rovinka“ legendárnej Route 66. Mólo v Santa Monice bolo postavené v roku 1916 a vybavené je akváriom, zábavným parkom a slávnou budovou Hippodrome, ktorá je zmesou kalifornskej, byzantskej a maurskej architektúry. Alebo si spravte cestu do Anaheimu na „najšťastnejšie miesto na Zemi“. Disneyland je domovom pre Vaše obľúbené postavy, ako

Novinky

Spustenie nového webu

20.5.2011 Pripravili sme pre Vás novú verziu našej webovej stránky, ...

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,54 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,63 HRK
Turecká lira  EUR 7,23 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »