Vianočný Salzburg a legendárny advent na jazere Wolfgangsee

Destinácia: Rakúsko
Kód zájazdu: 944366
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Advent

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:

Program zájazdu :


1.deň :
odchod zo Slovenska z jednotlivých nástupných miest. Cestou do Salzburgu sa zastavíte v romantickej dedinke v Hallstatte , ktorá sa považuje za jednu z najkrajších dedín sveta.  Uchváti Vás pohľad na jazero v objatí 2 až 3-tisíc metrových hôr. Uvidíte tu aj unikátnu kostnicu a zistíte, prečo má Hallstat prívlastok "smrteľne krásna dedinka". Neskôr budete pokračovať do Salzburgu. Navštíviť Salzburg počas adventu je veľký zážitok. Vianočné trhy a vysvietené staré mesto Vás uistia, že Vianoce sú najkrajšie sviatky roka. Každoročne lákajú tisíce návštevníkov. Odporúčame ochutnať salzburgský punč a v pouličných stánkoch si vychutnať lákavé klobásky, poprezerať všetky drobnosti, ktoré k Vianociam už neodmysliteľne pod Alpami patria. Prejsť sa po krásnej vianočne vyzdobenej ulici Getreidegasse je naozaj zážitok. V Salzburgu môžete navštíviť vianočný obchod, ktorý je otvorený celoročne a ozdoby sú tu naozaj od výmyslu sveta. Toto mesto Vás určite chytí za srdce a jeho útulnú atmosféru si zamilujete. S atmosférou Mozarta sa budete stretávať na každom kroku. Vyhnúť sa tu Mozartovi je jednoducho nemožné. Zavedieme Vás do cukrárne, kde si budete môcť kúpiť obľúbenú čokoládovú pochúťku, jediné pravé Mozartove gule. Vyrába sa síce veľa ich napodobnenín, ale tie, ktoré sa vyrábajú podľa originálnej receptúry, nájdete len a len v Salzburgu. Naskytne sa Vám príležitosť navštíviť Mozartov rodný dom. Po prehliadke mesta budete mať dostatok času na návštevu adventných stánkov a vychutnáte si večernú vianočnú atmosféru Salzburgu. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Ubytovanie a nocľah.

2.deň :
po raňajkách odchod z hotela pri jazero Wolfgangsee, ktoré v zime priláka na najkrajší advent v Rakúsku. Wolfgangsee vie, ako stvoriť krásu. Výzdoba jazera je legendárna, nakoľko krásu samotného prostredia dopĺňajú svetelné efekty v podobe sviečok a lampiónov. Stovky zlato-červených sviečok Vás budú sprevádzať v dedinke St. Gilgen a zastaviť sa môžete i pri starobylých barokových jasličkách. Krásu vyzdobeného jazera Wolfgangsee si ešte viac vychutnáte počas plavby z dedinky St. Gilgen do St. Wolfgang, kedy budú horské jazero zdobiť rozžiarené hviezdy a 19-metrový plávajúci lampáš, ktorý je jedinečným symbolom adventu pri jazere Wolfgangsee. V St. Wolfgangu navštívite pôvabný adventný trh pod kostolom Sv. Wolfganga. Odchod na Slovensko cca o 16:30 hod.  Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.Cena zájazdu zahŕňa:
utobusovú dopravu
1 x ubytovanie v 3* hoteli
1 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadku Salzburgu
prehliadku Hallstattu
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka - 7 € /osoba ( môžete si  prednostne vybrať presné miesto na sedenie v autobuse) Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...)
príplatok za jednolôžkovú izbu - 25 € /osoba/noc
prípadná pobytová taxa v hoteli - cca  2 € /osoba/ noc
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 € / osoba / deň
povinný príplatok za vstup turistického autobusu do Salzburgu - vrátane parkovného na oficiálnych parkoviskách 3 € /osoba ( rozpočítané na počet miest v autobuse ) 
plavba loďou - cca 7,30 €
pevnosť Hohensalzburg a lanovka - cca 10,10 € ( v prípade záujmu )
Mozartov rodny dom - cca 9 € ( v prípade záujmu )


nástupné miesta a príplatky :
Nitra 8 € ( garantovaný zvoz ) Sereď 8 € ( garantovaný zvoz ) Trnava 8 € ( garantovaný zvoz ) Bratislava bez príplatku. Všetky nástupné miesta budú realizované. 

Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Novinky

Spustenie nového webu

20.5.2011 Pripravili sme pre Vás novú verziu našej webovej stránky, ...

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,82 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,43 HRK
Turecká lira  EUR 6,83 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »